PLOTERY

Previous
Next
Ploter XpertJet 1682WR to najnowszy model drukarki sublimacyjnej firmy Mutoh. W urządzeniu

zastosowano nowatorskie technologie, dzięki którym ploter uzyskuje wysoką prędkość druku,
zachowując przy tym doskonałą jakość i nasycenie kolorów. Najważniejsze z technologii to druk zmienną
kroplą – Variable Dot, Intelligent Interweaving zapobiegający paskowaniu druk „chmurą” lub „mgłą” oraz
Mutoh Drop Master, czyli automatyczna kalibracja wysokości głowicy do grubości materiału.
Maksymalna szerokość zadruku to 1615 mm. Ploter można wyposażyć w ciężki system rozwijająco-nawijający o udźwigu do 100 kg.

Ploter korzysta z atramentów sublimacyjnych, takich jak Mutoh DS2. Są to bezzapachowe tusze (100% VOC FREE), nie emitujące zapachów zarówno w czasie druku jak i procesu transferu. Oferują szeroki gamut kolorystyczny, nasycone barwy po przeniesieniu na docelowe podłoże oraz odporność po utrwaleniu na pranie i czynniki zewnętrzne, nawet na niskobudżetowych podłożach poliestrowych. Atramenty nie zapychają dysz i przeznaczone są dr druku w nawet wysokich prędkościach. Zużycie tuszu kształtuje się na poziomie 10 ml/m2.

Mutoh ValueJet 1604WX tak samo jak pozostałe urządzenia tej serii wyposażony jest w topowe technologie japońskiego producenta. Najnowsze urządzenie, firmy Mutoh, zadebiutowało na rynku wiosną 2017 i adresowane jest do mniej wymagających producentów jak i poszukujących najlepszych technologii w dobrej cenie.

Mutoh ValueJet 1638 WX to specjalistyczny ploter do druku sublimacyjnego. Jest to połączenie pełnej automatyzacji i najwyższej jakości druku. Mutoh ValueJet 1638 WX to specjalistyczny ploter do druku sublimacyjnego. Jest to połączenie pełnej automatyzacji i najwyższej jakości druku.

Japoński ploter Mutoh ValueJet 1938 TX wyposażony jest w 2 szybkie głowice, technologię DropMaster (kompensacja grubości medium ), Intelligent Interweaving (druk bez paskowania) oraz VariableDot (druk zmienną wielkością kropli). Ploter jest zaprojektowany do produkcji: odzieży, tapicerek, odzieży kąpielowej, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam, itd.

Mutoh ValueJet 1948WX to sublimacyjna drukarka 4-głowicowa o szerokości zadruku 1900 mm. W najszybszym trybie produkcyjnym potrafi zadrukować, 194 m²/h! W typowym trybie produkcyjnym zadrukowuje papier sublimacyjny w prędkości od 67 do 125 m²/h. W trybach najwyższej jakości jego produktywność jest na poziomie od 11 do 47 m²/hPrędkość tego plotera porównywalna jest z kilkoma „zwykłymi” maszynami sublimacyjnymi. Tak szybki zadruk nie był by możliwy bez wspomnianych 4 głowic, japońskich technologii druku (o tym za chwilę) i specjalnych udoskonaleń takich jak system suszący.

Ploter Mutoh ValueJet 2638WX (2600 mm) z podwójną głowicą dedykowaną do sublimacji jest idealny dla użytkowników wymagających uniwersalnej drukarki produkcyjnej aplikacje „od podłogi do sufitu”. Ta wysokowydajna, wysokonakładowa drukarka atramentowa do sublimacji zapewnia bezkonkurencyjne, realne prędkości od 46 do 72 m²/h i maksymalną prędkość 108 m²/h.

Drukarka sublimacyjna Mutoh DrafStation RJ-900 XG przeznaczona jest do precyzyjnego druku sublimacyjnego i wodno-pigmentowego (np. CAD, GIS, foto). To idealne urządzenie dla małych zakładów produkcyjnych, działów marketingu, agencji reklamowych, startupów. Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG charakteryzuje się szerokością zadruku 107,4 cm. Na system rolowy możemy założyć materiały rolowe jak i docięte już arkusze o szerokości 108 cm. Odległość karetki z głowicą od powierzchni druku możemy ustawić na 2 poziomach. Dzięki temu maksymalna grubość materiału może mieścić się w dwóch zakresach do 1,2 mm lub do 2 mm. Na system rolowy możemy założyć media na gilzie 2-calowej lub po zastosowaniu adaptera, na 3-calowej.