Zmieniamy się dla was

Poznaj naszą historię

Atrium centrum ploterowe

Największy dystrybutor ploterów w Polsce

W maju 1993 roku powstała nasza firma - "Atrium Centrum Ploterowe".
Nazwa wyraźnie wskazywała na profil działalności i tak też zostało do dziś...
Przez 27 lat staliśmy się czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego. Początki działalności związane były z ploterami tnącymi. Rozwój branży reklamowej pozwolił rozbudować nam ofertę firmy. W połowie lat 90-tych pojawiły się w sprzedaży pierwsze plotery drukujące, które wciąż cieszą się wielką popularnością i są jednymi z najważniejszych produktów oferowanych przez Atrium.
Nasza firma od początku była związana z japońsko-belgijskim producentem ploterów - firmą Mutoh, której wyłącznym dystrybutorem jesteśmy od 15 lat. W ostatnich latach zostaliśmy również dystrybutorem tak znanych urządzeń jak: plotery UV RHO firmy Durst, plotery solwentowe DGI, plotery tekstylne D-Gen oraz laminarki RSC i Kala. Mamy za sobą już kilka tysięcy instalacji, co świadczy o naszym doświadczeniu i profesjonalizmie.
Drugą bardzo ważną częścią działalności jest dystrybucja materiałów eksploatacyjnych do druku wielkoformatowego. Są to m.in. atramenty, banery, folie, siatki, papiery itd... Nasi przeszkoleni doradcy służą wszelką pomocą w zakresie tworzenia i doboru profili kolorystycznych. W ramach naszej firmy działa także profesjonalny, mobilny, certyfikowany serwis ploterów., który wykonuje przeglądy, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne - wszystko zgodnie z procedurami producentów sprzętu.
W 2007 roku firma przeniosła się do nowej siedziby przy ulicy Gosławickiej w Opolu. W budynku o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych znajdują się przestronne biura, sale prezentacyjne i szkoleniowe, magazyny oraz ostatnio - linia produkcyjna. Jest to duży krok w rozwoju firmy. Produkowane w Opolu wysokiej jakości powlekane media do druku solwentowego przeznaczone są do profesjonalnych systemów wystawienniczych, POS, standów, pop-upów, roll-upów, lightboxów itd... Dwa z produkowanych materiałów: Ikonos Smart oraz folia samoprzylepna Ikonos Profiflex Pro zdobyły Złote Medale MTP. Zobacz zdjęcia linii produkcyjnej.
Innymi ważnymi nagrodami są "Diamenty" magazynu Forbes, certyfikat "Przejrzysta firma" Dun & Bradstreet oraz "Gazele Biznesu" przyznawane przez Puls Biznesu i Coface. Tytuły te potwierdzają fakt spełnienia przez "Atrium" bardzo rygorystycznych kryteriów takich jak: dobre wyniki finansowe, solidność, uczciwość w biznesie oraz profesjonalizm. Potwierdzeniem wysokich standardów jest wdrożony w naszej firmie system zarządzania jakością ISO 9001:2020.
Obecnie "Atrium" zatrudnia ponad 100 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały w: Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Nie tylko tam można liczyć na naszą pomoc, gdyż nasi specjaliści dojeżdżają osobiście do każdego klienta. Jesteśmy obecni na wszystkich liczących się targach reklamowych i poligraficznych w Polsce, a także za granicą.
Regularnie organizujemy dla Państwa seminaria w różnych regionach kraju jak i szkolenia techniczne w naszym centrum w Opolu.
Na tę chwilę rozpoczęliśmy nową inwestycję, a jej celem jest budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego. W wyniku realizacji agendy badawczej powstaną dwa nowe, innowacyjne produkty, które będą produkowane z wykorzystaniem parku maszynowego i infrastruktury, w szczególności linii produkcyjnej i hali, w której się ona będzie znajdować.
Do Państwa dyspozycji 24h/dobę jest także niniejsza strona internetowa:

cO JESZCZE MOŻEMY ZAOFEROWAĆ?

SPROSTAMY WSZELKIM PROBLEMOM

Serwis ploterów

Skorzystaj z najlepszego w Polsce serwisu ploterów i maszyn do druku.

Pomoc techniczna

Służymy pomocą merytoryczną oraz praktyczną w każdym temacie związanym z nasza branżą oraz produktami.

Doskonała jakość

Co roku nasze firmy Atrium oraz Ikonos honorowane są takimi tytułami jak: Najlepsza Firma, Diamenty Forbes'a, Gazele Biznesu i inne...

Nasza działalność to misja, wizja i najlepsza jakość.

o firmie

MISJA

Najważniejsze elementy misji firmy: dostarczać najnowocześniejsze i kompleksowe rozwiązania do wielkoformatowego druku cyfrowego, przekraczać oczekiwania klientów w zakresie niezawodności sprzętu, przewodzić branży poprzez: tworzenie bliskich relacji z klientem, wzbudzanie poczucia dumy w naszych pracownikach, ciągły rozwój. Wysoko wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy, najnowocześniejszy sprzęt i materiały eksploatacyjne, profesjonalne usługi serwisowe oraz i ogólnopolski zasięg są głównymi wyróżnikami naszego sukcesu. Jesteśmy firmą dynamiczną, niezależną od zewnętrznych inwestorów. Ta niezależność i ciągły rozwój połączone z elastycznością i bliskimi relacjami z klientami to najważniejsze filary filozofii firmy, a zarazem fundamenty długotrwałej współpracy.

WIZJA

Istotą naszych dążeń jest bycie liderem w dystrybucji systemów do wielkoformatowego druku cyfrowego. Być liderem - to oferować więcej od innych, stale podnosić poprzeczkę, przekraczać standardy, wykraczać poza obowiązujące schematy, dostarczać więcej. Być liderem - to być konkurencyjnym, przewidywalnym, dbałym i ambitnym. Być liderem - emanować optymizmem, który pozwala przezwyciężać trudności i osiągać nasze ambitne cele. Chęć bycia liderem - wyróżnia nas na tle innych.

POLITYKA JAKOŚCI

Nasza Polityka Jakości wynika z misji i wizji firmy i oparta jest na wartościach uznawanych przez naszą firmę.

Naszym nadrzędnym celem jest zaspokajanie potrzeb wszystkich grup zainteresowanych naszą działalnością:
klientów - poprzez dążenie do jak najlepszego spełnienia ich wymagań i oczekiwań, pracowników - zapewniając im atrakcyjną pracę i możliwości rozwoju oraz uczciwie ich wynagradzając, dostawców - gwarantując im uczciwe wypełnianie warunków umowy, terminowe regulowanie zobowiązań, godne reprezentowanie ich marki na polskim rynku. W naszych działaniach kierujemy się podstawowymi zasadami zarządzania jakością:

Troska o klienta - biorąc pod uwagę obecne i przyszłe potrzeby naszych klientów oferujemy im najnowocześniejsze rozwiązania, niezawodny serwis oraz podejmujemy wszelkie starania w dążeniu do ich pełnej satysfakcji. Przywództwo - poprzez ustalenie jasnych celów i kierunki działania firmy oraz konsekwentne działania zmierzające do ich realizacji dążymy do urzeczywistnienia naszej wizji.

Zaangażowanie ludzi - mając świadomość, że nasi pracownicy są istotą naszej firmy zapewniamy im możliwość rozwoju i ciągłego doskonalenia, motywujemy ich i zachęcamy do pełnego zaangażowania w ramach powierzonej im odpowiedzialności. Ciągłe doskonalenie - ciągłe doskonalenie we wszelkich obszarach działalności stanowi stały cel naszej firmy.

Podejmowanie decyzji na podstawie faktów - wszelkie podejmowane decyzje oparte są na analizie danych i faktów. Wzajemne korzystne powiązania z dostawcami - dbamy
o wzajemne korzystne relacje z naszymi dostawcami ufając, że zwiększają one zdolność obu stron do stałego rozwoju. Prezes Zarządu Spółki gwarantuje, że niniejsza Polityka została zakomunikowana oraz że istnieją zagwarantowane zasoby do realizacji jej celów.

budowa centrum B+R

Budowa nowego centrum B+R